Klaster
Poligraficzno-Reklamowy
w Lesznie
ul. Bolesława Chrobrego 35A
64-100 Leszno
tel. +48 65 529 29 47
fax +48 65 529 29 51
email: manus@data.pl

  • Banner3
  • Banner1
  • Banner2

WALNE ZGROMADZENIE członków stowarzyszenia 2017 w ZSET
W piątek 22 września 2017 r. odbyło się Walne Zgromadzenie członków stowarzyszenia Klaster Poligraficzno-Reklamowy w Lesznie

Dzień przedsiębiorcy 2017
8.06.2017 r. Pierwsza klasa TOR na wycieczce w firmie Werner Kenkel

Życzenia Świąteczne i Noworoczne
***********************************************

Spotkanie autorskie z Jadwigą Mendyką
10.11.2016 r. Kierunek kształcenia - technik organizacji reklamy - realizowany w Zespole Szkół Elektroniczno-Telekomunikacyjnych w Lesznie jest od początku, a więc od roku szkolnego 2011/2012 objęty patronatem inicjatywy klastrowej. Przedstawiamy relację z jednego z wielu wydarzeń realizowanych przez szkołę w środowisku przedsiębiorstw członkowskich i partnerskich inicjatywy klastrowej.

V wizyta I klasy TOR w firmie Werner Kenkel sp. z o.o.
30.05.2016 r. Tym razem odwiedziliśmy przedsiębiorstwo Werner Kenkel w ramach organizowanego w Zespole Szkół Elektroniczno-Telekomunikacyjnych Dnia Przedsiębiorcy. Piąta wizyta i piąta już I klasa TOR, złożyła krótką wizytę w przedsiębiorstwie, które znowu zaskakuje wielkością inwestycji w nowe technologie.

WIELKANOC 2016
ŻYCZENIA WIELKANOCNE

Otwarte drzwi KOLEJÓWKI
Sobota 19 marca 2016 to dzień otwartych drzwi w Zespole Szkół Elektroniczno-Telekomunikacyjnych w Lesznie

WESOŁYCH ŚWIĄT
***********************************

IV wycieczka zawodoznawcza I klasy TOR
Już po raz czwarty I klasa TOR z Zespołu Szkół Elektroniczno-Telekomunikacyjnych w Lesznie, którą objęliśmy patronatem jako Klaster Poligraficzno-Reklamowy, odbyła wycieczkę do Zakładu Produkcji Opakowań Werner Kenkel sp. z o.o.

Spotkanie po wakacjach
15.09.2014

Nowa strona Klastra!
Witamy na nowej klastrowej stronie.

Vouchery dla inicjatyw klastrowych
24.04.2014 r. zostały ogłoszone wyniki konkursu na Vouchery dla inicjatyw klastrowych i przedsiębiorstw.

Spotkanie Klubu Klastrów Ministerstwa Gospodarki
17.04.2014 r. w Ministerstwie Gospodarki odbyło się kolejne spotkanie koordynatorów najaktywniejszych polskich organizacji klastrowych. Spotkanie w całości poświęcone było przyjętym 8 kwietnia 2014 r. przez Radę Ministrów regulacjom związanym z instrumentami wsparcia polskiej gospodarki.

Wiosenna wycieczka I klasy TOR
16.04.2014 r. Więc nowa świecka tradycja utrwala się. Kolejna I klasa TOR spędziła całe przedpołudnie w Zakładzie Produkcji Opakowań Werner Kenkel w Krzycku Wielkim.

Przyszłość jest już jasna albo przed nami jasna przyszłość
8 kwietnia 2014 r. Rada Ministrów przyjęła Program Rozwoju Przedsiębiorstw do 2020 roku (PRP) oraz Programy Operacyjne dla Funduszy Europejskich na lata 2014 - 2020.

Dzień otwartych drzwi w KOLEJÓWCE
Sobota 22 marca 2014 to dzień otwartych drzwi w Zespole Szkół Elektroniczno-Telekomunikacyjnych w Lesznie.

Spotkanie robocze poświęcone internacjonalizacji
4 października 2013 r. odbyło się kolejne spotkanie robocze członków Klastra Poligraficzno-Reklamowego w Lesznie. Tym razem gospodarzem byłem ja – niżej podpisany. Spotkaliśmy się w pomieszczeniu szkoleniowym nad krajalnią firmy MANUS.

Bronze Label of Cluster Management Excellence
12 sierpnia 2013 r. Ministerstwo Gospodarki, które jest partnerem w projekcie CENTRAMO przysłało nam raport dedykowany z badań benchmarkingowych klastrów europejskich oraz certyfikat Bronze Label of Cluster Management Excellence.

Spływ kajakowy po raz kolejny
29 czerwca 2013 r. – Spotkanie integracyjne na wodzie – wypróbowana już dobra zabawa z kajakami.

3 czerwca 2013 r. I Kongres Klastrów Polskich
transmisja on-line

Dzień Przedsiębiorczości dla klasy I TOR
17.04.2013 r. Kolejna już pierwsza klasa techników organizacji reklamy Zespołu Szkół Elektroniczno-Telekomunikacyjnych w Lesznie, tym razem w ramach Dnia Przedsiębiorczości, wraz opiekunami (wychowawczyni – pani Agnieszka Bora, pan Wiesław Mrozek i niżej podpisany przewodnik wycieczki – Cezary Główka) odwiedziła zakład produkcji opakowań Werner Kenkel spółka z o.o. w Krzycku Wielkim.

Spotkanie robocze – powrót do tradycji spotkań w siedzibach przedsiębiorstw
1 marca 2013 r. odnowiliśmy tradycję spotkań roboczych w przedsiębiorstwach reprezentowanych w stowarzyszeniu. Spotkaliśmy się w lokalu firmy Biuro Techniczne BOTT, a naszym gospodarzem był pan Jan Bott – właściciel przedsiębiorstwa od niedawna członek stowwarzeszenia Klaster Poligraficzno-Reklamowy w Lesznie.

Bezdomność kreatywna
2 marca 2013 r. „Panie Boże spraw, żeby z tego złego, czego dzisiaj doświadczam zrodziło się coś bardzo dobrego”. To bardzo prosta modlitwa, którą powiedział mi kiedyś jeden z moich przyjaciół – przedsiębiorca, od niedawna członek naszego stowarzyszenia. Przypomniała mi się ta modlitwa, gdy przygotowywałem materiał o Koncepcji Kreatywnej Bezdomności do artykułu zgłoszonego na konferencję „Klastry – wiedza, innowacyjność, rozwój” w Uniwersytecie Szczecińskim.

Nasza firma nagrodzona na RemaDays 2013
6-8 lutego 2013 r. Przedsiębiorstwo AKRYLER s.c. reprezentowane w stowarzyszeniu Klaster Poligraficzno-Reklamowy w Lesznie przez pana Kazimierza Fidzińskiego wystawiająca na RemaDays swoje produkty, zajęła I miejsce w konkursie „Gifts of the Year” w kategorii „Produkty De Luxe”.

Omówienie wyników badań benchmarkingowych klastrów polskich 2012
8.01.2013 r. Pierwsze w tym roku spotkanie robocze członków Klastra Poligraficzno-Reklamowego w Lesznie poświęcone było omówieniu wyników, przeprowadzonego przez PARP, badania benchmarkingowego klastrów polskich 2012.


MANUS PRZYGOTOWALNIA POLIGRAFICZNAUrząd Miasta LesznaPORTALE INFORMACYJNEMANUS PRZYGOTOWALNIA POLIGRAFICZNACentralny Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Przemysłu Poligraficznego